Ian Blackford

Ian Blackford

Scottish National Party MP for Ross, Skye and Lochaber and has been an MP since 7 May 2015

Election History, 2010 onwards

  • Ross, Skye and Lochaber for Scottish National Party from 12 December 2019 to present
  • Ross, Skye and Lochaber for Scottish National Party from 8 June 2017 to 6 November 2019
  • Ross, Skye and Lochaber for Scottish National Party from 7 May 2015 to 3 May 2017

Business Costs

Download all claim data

Other Financial Information

MP's Commentary

Annual Business Costs Comparison

Graph loading...

Learn about MPs’ spend against budget

Review MPs’ budgets, and additional payroll and financial information.

Visit Annual Publication